Kapčiamiesčio baidarės - Baidarių nuoma Dzūkijoje

Siūlome vienos, dviejų arba trijų dienų žygius baidarėmis tik upėmis, arba kartu plaukiant ir ežerais. Turistai kartu su visu inventoriumi ir baidarėmis atvežami į maršruto pradžią, instruktuojami ir pasiimami žygiui pasibaigus. Galimas daiktų pervežimas nakvojant gamtoje. Savo transportą galėsite palikti saugiai mūsų sodybos parkinge. Organizuojame naktinius žygius!

Pasirinkite maršrutą

Maršrutas prasideda Jezdo kaime, upės pradžioje, kur baigesi Ančios ežeras. Upės vaga labai vingiuota, srauni. Plaukiant upe sutiksite tunelių, kelią kertančių vamzdžių, nuvirtusių medžių, kas plaukimą padarys tik smagesnį ir įdomesnį, kartais gali tekti išlipti ir sušlapti kojas. Plaukiant toliau galėsite grožėtis Kapčiamiesčio miesteliu ir sustoti papietauti prie Emilijos Pliaterytės mokyklos kur įrengta poilsiavietė su erdvia pavėsine, suolais. Pailsėjus plaukiant toliau, ties Baltosios Ančios tiltu, kur įteka Niedos upė, upės plotis padidėja. Dar šiek tiek paplaukus priplauksite mūsų sodybą ir stovyklavietę, kur galėsite baigti žygį arba tęsti kelionę toliau. Keliaujant tolyn priplauksite senovės akmens amžiaus gyvenvietę, vadinamą Pinčiaragiu arba vietinių gyventojų tiesiog Palangėle. Tai senovės gyvenvietė, kurioje yra dvi prieplaukos, kuriose galima sustoti pailsėti ir pasigrožėti smėlingais šlaitais. Taip pat Pinčiaragio prieplaukoje galimas ir trasos finišas. Dažnai šis maršrutas pasirenkamas kai norima plaukti kelias dienas, taip pat megėjų, plaukiančių pirmą kartą, šeimų su vaikais. Jeigu plauksite toliau pamatysite Volskų kaimelį. Šis ruožas pasižymi vaizdingu kraštovaizdžiu, stačiais ir smelėtais krantais. Dar viena galima plaukimo pabaiga prie senojo Volskų tilto. Tęsiant kelionę toliau pro Volskų senajį tiltą, priplauksite gražiąją Baltosios Ančios sodybą, kurioje galima apsistoti plaukiant dvi dienas. Plaukdami toliau išplauksite į Baltosios Ančios hidroelektrinės tvenkinį, kuriuo teks paplaukti apie 500 metrų iki sekančio sustojimo, tai bus Macevičių kaimelis. Išlipti reikėtų dešinėje pusėje ant didelio smėlingo kalno. Čia Jūsų akį džiugins nuostabus kraštovaizdis. Norint tęsti plaukimą toliau, teks plaukti Baltosios Ančios tvenkiniu, atstumas 2-3 valandos iki hidroelektrinės, kur reikės išlipti. Norėdami toliau plaukti ekstremalia trasa, turėsite persinešti baidares per kelią, kur prasidės tikrasis smagumas. Trasa vadinama ekstremalia, kadangi yra pilna netikėtų išsūkių, kurių dėka turėsite puikų laiką. Ši trasa puiki galimybė , norintiems patirti kažką naujo ir įspūdingo, kadangi upė yra plati, teka stipri srovė, daugybė slenksčių, natūralių gamtos kliūčių, įspūdingų šlaitų. Reikia atkreipti dėmesį, kad yra nemažai akmenų, privirtusių didelių medžių. Priplaukus matysis didelis Sventijansko kaimelio tiltas, kuriuo reikia orentuotis. Praplaukus Sventijansko tiltą turėsite iškart finišuoti dešinėje pusėje!!! Kadangi upė įteką į Nemuną, kur prasideda pasienio ruožas, būtina su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą.

Jezdas – (Sodyba) Pinčiaragis
Trukmė 3-4h, atstumas ~10km. Rekomenduojama plaukiantiems pirmą kartą, seklesnis maršrutas.
Jezdas – Volskai
Trukmė 5-6h, atstumas ~15km.
Jezdas – Macevičiai
Trukmė 7-8h, atstumas ~21km.
Kapčiamiestis (Sodyba) – Macevičiai
Trukmė 4-5h, atstumas ~12km. Populiariausias Baltosios Ančios maršrutas, tinka plaukti su vaikais.
Baltosios Ančios HE – Sventijanskas
Trukmė 1-2h, atstumas ~5km. Ekstremalus maršrutas
Mara (Lenkiškai Marycha) – upė ištekanti iš šiaurės rytų Lenkijos ir tekanti Lietuvos-Lenkijos pasieniu iki trečios valstybės – Baltarusijos. Tai kairysis Juodosios Ančios intakas. Upės slėnis platus, žemupyje miškingas (Augustavo giria). Šios upės tėkmė greita, daugybė augmenijos, stačių šlaitų, įvairiausių vingių ir užvirtusių išvartų, todėl pats plaukimas tampa tik dar įdomesnis ir sudėtingesnis, suteikiantis gerų emocijų bei ekstremalumo. Pati upė yra visiškai civilizacijos nepaliesta. Viso plaukimo metu plauksite Lietuvos – Lenkijos pasieniu, todėl yra privaloma turėti asmens tapatybės dokumentą. Finiše trijų sienų sankirta Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos valstybinių sienų susikirtimo taškas. Orentacija į finišo pabaigą. Reikia stebėti Lietuvos valstybės sieną žyminčius stulpelius ir pasibaigus paskutiniam Lietuvos pasienį žyminčiam stulpeliui (pavadinimu MARA), būtina išlipti kairiajame krante.
* Trukmė 5 – 6 val., atstumas ~15 km.
Zapsė – upė tekanti pietų Lietuvoje, Lazdijų rajone. Sujungianti Zapsio ir Veisiejo ežerus. Zapsė išteka pietryčiuose nuo Kučiūnų, iš Zapsio ežero pietinėje dalyje esančios įlankos. Ties Kalėdiškiais per 1,2 km priartėja prie Lenkijos sienos. Srovė vidutinė. Upės vaga natūrali, vingiuota, vietomis apaugusi krūmais, yra išvartų, užvirtusių medžių, gausi augmenija. Plaukimo metu galima išvysti antrojo pasaulinio karo laukų bunkerių bei kelią kertančių brąstų. Maršrutą rekomenduojame tiems, kas jau išbandę Baltają Ančią ir Marą, esant sausringai vasarai nepraplaukiama dėl žemo vandens lygio. Apjungiant kartu Veisiejo, Niedaus ežerus, bei Baltosios Ančios upę, galima sudaryti trijų dienų maršrutą.
* Trukmė 3 – 4 val., atstumas ~14 km.
* Taikomas papildomas transportavimo mokestis.