Kapčiamiesčio baidarės - Baidarių nuoma Dzūkijoje

Siūlome vienos, dviejų arba trijų dienų žygius baidarėmis tik upėmis, arba kartu plaukiant ir ežerais. Turistai kartu su visu inventoriumi ir baidarėmis atvežami į maršruto pradžią, instruktuojami ir pasiimami žygiui pasibaigus. Galimas daiktų pervežimas nakvojant gamtoje. Savo transportą galėsite palikti saugiai mūsų sodybos parkinge. Organizuojame naktinius žygius!

Pasirinkite maršrutą

Maršrutas prasideda Jezdo kaime, upės pradžioje, kur baigesi Ančios ežeras. Upės vaga labai vingiuota, keletas slenkstukų, srauni, gausu augmenijos. Plaukiant upe sutiksite tunelių, kelią kertančių vamzdžių, nuvirtusių medžių, kas plaukimą padarys tik smagesnį ir įdomesnį, kartais gali tekti išlipti iš baidarės ir sušlapti kojas. Priplaukus Kapčiamiesčio miestelį galima sustoti ir papietauti šalia Emilijos Pliaterytės mokyklos įrengtoje poilsiavietėje su erdvia pavėsine, suolais. Pailsėjus plaukiant toliau, ties Baltosios Ančios tiltu, įteka Niedos upė, upės vagos plotis padidėja. Dar šiek tiek paplaukus priplauksite mūsų sodybą ir stovyklavietę, kur galėsite baigti žygį arba tęsti kelionę toliau. Dažnai šis maršrutas pasirenkamas kai norima plaukti kelias dienas, plaukiančių pirmą kartą, šeimų su vaikais. Keliaujant tolyn priplauksite senovės akmens amžiaus gyvenvietę, vadinamą Pinčiaragiu arba vietinių gyventojų tiesiog Palangėle. Prieplaukoje galima sustoti, pailsėti ir pasigrožėti smėlėtais šlaitais. Taip pat Pinčiaragyje galima nemokamai stovyklauti su palapinėmis. Jeigu plauksite toliau, galima maršruto pabaiga prie senųjų Volskų tilto polių dešiniajame krante. Sekantis kelionės finišas – Macevičiai, išlipimas dešiniajame krante ties informaciniu tentu. Šis ruožas pasižymi vaizdingu kraštovaizdžiu, stačiais ir smelėtais krantais, gausybe vingių. Norint tęsti kelionę teks plaukti Baltosios Ančios hidroelektrinės tvenkiniu, apie 2-3 valandas iki hidroelektrinės, kur galimas išlipimas. Norėdami plaukti ekstremalia trasa, turėsite persinešti baidares per kelią, kur prasidės tikrasis smagumas ir įšūkiai. Trasa vadinama ekstremalia, nes upė plati, teka stipri srovė, daugybė slenksčių, akmenų, privirtusių medžių, įspūdingų šlaitų. Reikia atkreipti dėmesį į kliūtis, įvertinti savo galimybes. Praplaukus betoninį Sventijansko tiltą turite iškart finišuoti dešiniajame krante!!! Toliau upė įteką į Nemuną, kur prasideda pasienio ruožas su Baltarusija. Būtina su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą.

Jezdas – Sodyba
Trukmė 3-4h, atstumas ~10km. Rekomenduojama plaukiantiems pirmą kartą, seklesnis maršrutas.
Jezdas – Volskai
Trukmė 5-6h, atstumas ~15km. Mėgstamas patyrusių plaukikų.
Jezdas – Macevičiai
Trukmė 7-8h, atstumas ~22km. Dviejų dienų maršrutas, galima prailginti iki Sventijansko.
Sodyba – Macevičiai
Trukmė 4-5h, atstumas ~12km. Populiariausias Baltosios Ančios maršrutas, tinka plaukti su vaikais.
Baltosios Ančios HE – Sventijanskas
Trukmė 1-2h, atstumas ~5km. Ekstremalus maršrutas. Būtina su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą.

Mara (Lenkiškai Marycha) – upė ištekanti iš šiaurės rytų Lenkijos ir tekanti Lietuvos-Lenkijos pasieniu iki trečios valstybės – Baltarusijos. Tai kairysis Juodosios Ančios intakas. Upės slėnis platus, žemupyje miškingas (Augustavo giria). Šios upės tėkmė greita, daugybė augmenijos, stačių šlaitų, įvairiausių vingių ir užvirtusių išvartų, todėl pats plaukimas tampa tik dar įdomesnis ir sudėtingesnis, suteikiantis gerų emocijų bei ekstremalumo. Pati upė yra visiškai civilizacijos nepaliesta. Viso plaukimo metu plauksite Lietuvos – Lenkijos pasieniu, todėl yra privaloma turėti asmens tapatybės dokumentą. Finiše trijų sienų sankirta Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos valstybinių sienų susikirtimo taškas. Orentacija į finišo pabaigą. Reikia stebėti Lietuvos valstybės sieną žyminčius stulpelius ir pasibaigus paskutiniam Lietuvos pasienį žyminčiam stulpeliui (pavadinimu MARA), būtina išlipti kairiajame krante.
* Trukmė 5 – 6 val., atstumas ~15 km.
Zapsė – upė tekanti pietų Lietuvoje, Lazdijų rajone. Sujungianti Zapsio ir Veisiejo ežerus. Zapsė išteka pietryčiuose nuo Kučiūnų, iš Zapsio ežero pietinėje dalyje esančios įlankos. Ties Kalėdiškiais per 1,2 km priartėja prie Lenkijos sienos. Srovė vidutinė. Upės vaga natūrali, vingiuota, vietomis apaugusi krūmais, yra išvartų, užvirtusių medžių, gausi augmenija. Plaukimo metu galima išvysti antrojo pasaulinio karo laukų bunkerių bei kelią kertančių brąstų. Maršrutą rekomenduojame tiems, kas jau išbandę Baltają Ančią ir Marą, esant sausringai vasarai nepraplaukiama dėl žemo vandens lygio. Apjungiant kartu Veisiejo, Niedaus ežerus, bei Baltosios Ančios upę, galima sudaryti trijų dienų maršrutą.
* Trukmė 3 – 4 val., atstumas ~14 km.
* Taikomas papildomas transportavimo mokestis.